VELDIG RESPEKTABLE MENN
Kjøp billett Kombiner middag & konsert !
Frode Alnæs & De Musikalske Dvergene – Veldig respektable menn – en hyllest til The Kinks. I år er det ikke bare ett, men to vesentlige jubileer å feire!
For det første:
Det er femti år siden The Kinks ble stiftet!
Dermed har spekulasjonene om en eventuell gjenforening fått nye sko og lange bein å gå på.
For det andre:
Det er ti år siden Frode Alnæs og De Musikalske Dvergene ga ut platen ”Veldig respektable menn” – som var en samling Kinks-sanger på norsk. De som har levd en stund vet at ryktene om gjenforening av The Kinks har vært ute og gått mange ganger før. Og mange har vel også et ørlite håp om at ryktene denne gangen kan bli til sannhet.
Det kan vi ikke garantere, men det som er sant er at Frode Alnæs og De Musikalske Dvergene nok en gang har slått seg sammen for å hylle sine helter. Frøet ble sådd en lørdagskveld på Madam Felle i fjor høst. Dvergene sto på scenen og Frode Alnæs dukket opp aldeles uanmeldt og hoppet rett inn andre settet.
Dermed var det gjort! De besluttet der og da å prøve å finne tid og anledning til en svulmende utbåsning for å hylle det de mener er tidenes aller beste rockeband – The Kinks!
Og det har de fått til!